WhatsApp
/
Tıkla Ara
.
"7 Günde Teslimat 10 Yıl Garanti!"
Spa Hamam Sauna Jakuzi

 

 

JAKUZİ

 

Hidromasaj amaçlı yapılmış havuzlardır. Havuzdaki su sızdırmazlık jakuziler için de geçerlidir. Seramik veya cam mozaik ile yapılabilir. Jakuziler bir havuzun parçası olarak yapılabildiği gibi tamamen ayrı bir havuz olarak da yapılabilir. Jakuzilerin temel unsurları hidromasaj ünitesi, hava masaj ünitesi, ısıtma sistemi ve filtrasyon sistemidir.

 

Jakuzi ve masaj havuzları yüzme havuzlarının bir bölümüne uygulanabildiği gibi ayrı bir alana da uygulanabilir. Bu havuzlar da amaç suyun hava yardımı ile insan vücuduna masaj yapmasını sağlamaktır. Jakuzi ve masaj havuzu yapımının yüzme havuzu imalat uygulamasından teknik açıdan herhangi bir farkı yoktur. İmalat aşamasında su sızdırmazlığından, sirkülasyon ve dezenfeksiyonuna kadar sistemin bir bütün ve aktif olarak çalışması gerekmektedir. Dilerseniz, Jakuzi ihtiyacınızı hazır mini spa havuzları ile de çözebilmekteyiz. TEKNİK HAVUZ jakuzi ve masaj havuzları yapımında tecrübeli teknik kadrosu ile jakuzi ve masaj havuzu imalatının tüm aşamalarında doğru çözümleri kalitesi yüksek işçilik ile sunmaktadır.

 

 

SAUNA

 

Sauna genellikle 40-90 derece sıcaklığa sahip, insanların oturabilecekleri veya uzanabilecekleri kadar büyüklükte olan ahşaptan yapılmış sıcak hava banyosu yapılan yerdir. Uygun bir teknikte yapılmış bir sauna da %5-10 arasında nem olması insanın oda içindeki yüksek sıcaklığa dayanmasını sağlar. Sauna’nın temel ısısının çıkış noktası olan kızarmış soba taşlarının harareti 200 dereceye kadar yükselir.

 

Sauna aslında sağlıklı olarak terlemenizi sağlayan araçtır. Sauna kullanımı ile sağlıklı toksin atabilir, romatizma kaynaklı ağrıların hafiflediğini hissedebilir, uyku bozukluklarının düzelmesinde etkili olduğunu görebilir, gerginliklerden kaynaklı depresif sıkıntılardan uzaklaştığınızı hissedebilirsiniz. Saunanızın olmasına karar vermeniz ile birlikte alana özel tasarım ve uygulamalar yapan TEKNİK HAVUZ profesyonel çözümler sağlamaktadır. TEKNİK HAVUZ ihtiyaçlarınıza en doğru çözümü bulabilmek için keşif ve projelendirme hizmeti sonrasında anlaşılır bir şekilde hazırladığı detaylı teklifi size sunmaktadır.

 

Saunanın Faydaları

Vücuttaki sıcaklık artışları sayesinde antikor üretimi artar, antikor vücudun hastalıklara karşı korunmasında kendi bağışıklık sisteminin üretmiş olduğu maddedir. Vücudun kendi ağrı kesicisi endorfinin salgılanmasını sağlar. Endorfin morfinin bin katı daha güçlü ve vücudun kendisi tarafından doğal olarak üretilen bir salgıdır. Bu sayede kas, kemik sisteminden ve eklemlerden kaynaklanan her tür ağrıyı giderir.

Düzenli sauna banyoları kasları gevşetmek suretiyle vücuttaki romatizma ve kireçlenme ağrılarına iyi gelir.

Sıcaklık artışı ile kan damarlarının genişlemesi, buna bağlı olarak da kan dolaşımının hızlanması görülür. Organizmamız vücut sıcaklığını deriyi soğutarak sabit tutmaya çalışır ve yoğun bir terleme reaksiyonu verir. Terleme ile vücut toksinlerden kurtulur.

Sauna insan vücuduna genç ve taze bir görünüm kazandırır. Deri üzerindeki gözeneklerin açılması ile derinin üst tabakasındaki ölü hücreler dışarı atılmış olur. Bu sayede selülit, akne, egzema ve benzeri cilt rahatsızlıklarından kurtarır. Deriye kaybettiği esnekliğini ve yumuşaklığını geri kazandırır.

Yoğun terleme insan vücudundaki su ve toksinlerin dengesini ayarlar. Özellikle spor yaptıktan sonra saunaya girilmesi ile spor sonrası vücudun salgıladığı ve kas ağrılarına neden olan laktik asidin terleme yolu ile vücuttan atılması sağlanmış olur.

Sauna ile metabolizmanın çalışması hızlanır ve terleme için enerji gerekeceğinden bir sauna seansında yaklaşık 300 kalori yakılmış olur. Bu miktar 3-4 km koşmakla aynı değerdedir.

Saunada konforlu terleme olan sulu terleme sağlanır (egzersizde olduğu gibi yüksek tuz kaybı olmaz) bu sayede vücuttan kurşun, nikel, cıva gibi zararlı toksinler atılmış olur.

Programlı sauna banyoları solunum yollarının düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Sauna vücudun dış etkenlere karşı direncini arttırır, toplam kan proteinlerinde artışa neden olur, bu da dokulara daha fazla oksijen ulaşımını sağlar.

Sauna kardio-vasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkiler, kalbe ve tüm kardio-vasküler sisteme stressiz antrenman yaptırır.

Akşamları yapılacak bir sauna seansı stresli günün bütün yorgunluğunu atmanızı sağlar, yorgunluk, stres, depresyon ve bitkinlik durumlarını azaltarak, derin ve rahat bir uykuya dalmanıza yardım eder.

Yukarda saydığımız tüm özellikleri ile iç organları, salgı bezlerini uyarır ve genel vücut yapısını tekrar düzenler. Vücut üzerindeki yıpranmaları azaltarak yaşlanma etkilerini en aza indirir. Kısacası sauna, tam bir anti-aging sistemidir.

HAMAM

Türk kültüründe çok önemli bir yeri olan hamam, sağlığımıza etkileri ile gerçekten çok faydalıdır. Osmanlı imparatorluğu zamanında sarayda kadınların güzellik sırlarının da hamama bağlı olduğu söylenirdi.

 

Hamamın Başlıca Faydaları
Hamamda sıcak hava ve buharın etkisi ile vücudunuzda gözenekleri dolduran tüm kirler yumuşar. Yapılan kese ile tüm gözenekler açılır. Böylece hem cildiniz ölü deriden arınır hem de daha fazla oksijen alır. Hücre yenilenmesi hızlanarak daha genç ve sağlıklı bir cilt oluşur.

Serotonin ve erdorfin adı verilen mutluluk hormonları hamamdaki sıcaklığın etkisiyle bol miktarda salgılanmaktadır. Mutluluk hormonunun salgılanmasıyla birlikte beden dinlenir ve zihniniz tüm gün açık olur. Hamam, stresi alır ve zihni dinginleştirir.

Hamamın içerisine girildiği zaman alınan sıcaklık kan içerisindeki savunma hücrelerinin artmasına yardımcı olarak vücudun mikroplarla baş etmesini sağlar, hamamı düzenli kullanmak bağışıklık sistemi güçlenir. Ayrıca artan vücut sıcaklığıyla eskiyen savunma hücrelerinin parçalanması da hızlanır ve bu şekilde lenf sisteminin temizliği sağlanır.

Kas ağrılarını ve kas kramplarına hamam iyi gelir. Özellikle spor sonrası hamam yapılması önerilir. Eklemlerin ve kaslarda olan ağrıların hızla geçmesini sağlar.

Alerjisi olan ve alerjik astım hastalarında oluşan sinüslerin tıkanması hamamdaki sıcak buharla rahat bir şekilde açılmaktadır.

Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırır. Vücuda çok daha fazla oksijen girmesini sağlar. Vücudumuz hamam sayesinde toksin atar. Yağ yakımı yapılır. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilere de hamam önerilir.